Latvijas jubilejas monētas

Latvijas monētas to augstās kvalitātes dēļ iecienījuši arī pašmāju un ārvalstu kolekcionāri. Interesants fakts par to, ka Latvijas jubilejas Lati tiek ražoti arī pēc eiro ieviešanas Latvijā. Tas tāpēc, ka šīs naudas vērtība ir ļoti augsta, kas pēdējo gadu laikā tiek noteikta izmantojot eiro valūtu. Latvijas jubilejas Latu vērtība nemazināsies, jo ierobežotā daudzuma dēļ, kolekcionār vidū tas vienmēr būs pieprasīts. Patreiz Latvijā tik ražoti un laisti apgrozījumā šādi jubilejas lati:  laša, stārķa, skudras, sēnes, sprīdīša, divu veidu pakavu, Jāņu vainaga, Pētergaiļa, kliņģera, čiekura, pūces saktas, sniegavīra, alus kausa, ūdensrozes, skursteņslauķa, Nameja gredzena, eglītes, vardes, sirsniņas, ezīša, zvanu, kokles un eiro/lata rotāti lati. Tie ir visi vienlatnieki, kurus izdevusi neatkarīgās LR banka.

Interesanti ir gadījumi, kuros tie izlaisti: piemēram, sprīdīša lats izdots par godu Latvijas dalībai Eiropas Savienībā, 2004. gadā, ar domu, ka Latvija tāpat kā Sprīdītis, dosies laimi meklēt uz rietumu Eiropas valstīm. Tas, cik veiksmīgi Latvijai izdevās laimi meklēt, jau ir pavisam cits stāsts, tomēr pamazām viss iet uz augšu. Savukārt lielākā daļa latu rotāti ar dažādiem simboliem, piemēram, pūces saktu, kas esot bijis baltiem raksturīgs drēbju aizdars. Mainot valūtu no Latiem uz Eiro, liela daļa iedzīvotāji steigā centās izveidot Latvijas jubilejas latu kolekciju, lai būtu ko parādīt saviem bērniem un mazbērniem. Kolekcionāri krāj jubilejas latus ar vienu vienīgu mērķi – saglabāt to, kas

Latviešiem ir vissvarīgākais un tie ir Latvijas jubilejas lati, kas tiešā mērā atspoguļo Latviju kā neatkarīgu valsti. Jebkurš Latvijas iedzīvotājs varēs atcerēties šos savādos gadus, kad dzīvojām ar latu. Sākot ar juku laikiem, treknajiem gadiem un krīzi, un beidzot ar steidzīgo periodu, kurā vācāt pēdējās monētas savai lieliskajai kolekcijai. Jubilejas lati ir laikmeta liecības, un tām bez tīri reālas materiālās vienmēr piemitīs stingra simboliska nozīmē.

Avots

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.