Ieradumi, no kuriem labāk izvairīties darba vidē

  1. Alkoholisko dzērienu lietošana.

Alkohols

Šķiet, visi saprot, ka alkohols un darbs ir nesavienojamas kategorijas. Turklāt, lietojot alkoholu, samazinās reakcija, zūd prāta asums, bet, darot to regulāri un ilgstoši, var tikt pie diezgan briesmīgām kaitēm. Darbā ieteicams nelietot alkoholu nemaz, ja nu vienīgi saviesīgos pasākumos un ar mēru. Domāju, ka lielākoties neviens nevēlētos nedz pieņemt, nedz spēlēt alkohola ietekmē radušos kaunpilnu klauna lomu kolēģu, padoto un priekšniecības priekšā.

  1. Sociālo tīklu lietošana.

Ir dažādas darbavietas un nosacījumi, arī nerakstīti likumi, ko ievēro darba vidē. Pārsvarā gadījumu priekšnieka acīs nevajadzētu lēkt tieši ar sociālo tīklu lietošanu. Ir citi veidi, kā piesaistīt bosa uzmanību, piemēram, produktivitātes rādītāju uzlabošana, ko var panākt arī, samazinot interneta sērfošanai veltīto laiku darbā.

  1. Privātas dabas lietu kārtošana.

Ne vien boss, bet arī kolēģi ar laiku var izrādīt nepatiktu pret jūsu veiktajiem personīgajiem telefona zvaniem un elektronisko saraksti, kas traucē jūsu darbu. Un pat meli neatturēs vadītāju spert tik vienkāršu soli kā telefona zvanu saraksta, elektroniskā pasta datu vai interneta pārlūkprogrammas vēstures pārbaudi.

  1. Saskarsmes kultūras neievērošana.

Pārlieks necenzētu vārdu daudzums leksikā var atbaidīt pat kolēģus, nerunājot nemaz par klientūru. Toties pareiza valoda – gan runā, gan rakstos – palīdzēs veidot labāku komunikatīvo atmosfēru.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.