Ilgtermiņa kredīts saistīts ar māju

Hipotekārais kredīts ir viens no zināmākajiem kredītiem. Šo kredītu ir apsvēruši ļoti daudzi cilvēki, pat ja nav to paņēmuši. Hipotekārais kredīts ir kredīts mājokļa iegādei. Ar šī aizdevuma palīdzību, katrs, kam ir iespējams aizņemties šādu kredītu, var kļūt par namīpašnieku. Šāds ir sapnis teju katram no mums. Sava māja vai dzīvoklis ir kas tāds, ko vēlamies iegūt jau no mazotnes.

Šādu kredītu piedāvā teju visas Latvijas bankas. Hipotekāros kredītus primāti izsniedz tieši bankas. Mazāki uzņēmumi nav īpaši ieinteresēti, jo šie kredīti ir ļoti apjomīgi un ilglaicīgi. Šādā ziņā bankas ir daudz stabilākas un drošākas, jo arī dažādas neparedzētas situācijas ir atrunātas līgumos un tamlīdzīgi.

Šāds kredīta veids parasti sastāda no 50% līdz pat 100% no īpašuma vērtības. Bet, lai saņemtu 100% no īpašuma vērtības ir jāiesniedz kāda papildus ķīla vai galvojums. Parastos gadījumos, bankas izsniedz no 70% līdz 90% no īpašuma vērtības, pārējais ir kā pirmā iemaksa, kas jums ir jānodrošina pašiem.

Hipotekārais kredīts ir ilgtermiņa aizdevums, ko, parasti, cilvēki izmanto primārā mājokļa iegādei un šī kredīta termiņi mēdz būt no 10 līdz 40 gadiem. Noslēdzot līgumu ar banku par šāds kredīta piešķiršanu ir jāizvēlas dažādi nosacījumi, kā kredīta valūta, maksājumu grafiks, procentu likme, kā arī galvotājs vai tā sauktais kredīta līdzaizņēmējs.

Hipotekārais kredīts ir lielisks veids kā sākt veidot dzīvi jau savā personīgajā mājā. Pirmā mājokļa iegāde ir liels solis un šis kredīts var pavērt šādu iespēju daudziem, kam citādi tas nebūtu iespējams.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.