3. pensijas līmenis

Trešais pensijas līmenis atšķiras no 1. un 2. pensijas līmeņa ar to, ka tas ir katra brīva izvēle ieguldīt savus brīvos līdzekļus privātajā pensiju fondā. Protams, ja apņematies iemaksāt katru mēnesi vismaz 5 %, tad jūsu pensijas fonda kapitāls būs lielākus nekā, ja nolemtu nemaksāt pensijas fondā. Un, sasniedzot 55 gadus, jums ir tiesības saņemt visu ieguldīto naudu pensijas kapitāla fondā pilnībā dažu dienu laikā vai pakāpeniski pa daļām noteiktā laika periodā, kas būs materiāls nodrošinājums, ja gadījumā zaudējat negaidīti darbu un līdz pensijas vecumam ir palikuši vairāki gadi. Tad tieši 3. pensijas līmenis ir tas, kas jūs var glābt šajā laika posmā, kad meklējat jaunu darbu vai pagaidu iztikas līdzekļus, kurus pats varat sadalīt pēc saviem ieskatiem, vienojoties ar pensijas fonda pārvaldītāju.

Tāpat kā 2. pensijas līmeņa uzkrātais kapitāls nepāriet uz valsts kasi, bet to var mantot jūsu līgumā norādītie labuma guvēji – laulātais vai jūsu bērni.

Ja daļu no savas algas uztici darba devējam, kurš šo naudu nogulda tavā privātajā pensiju fondā (3. pensiju līmenis), tad tas ir izdevīgs, jo tas ietaupa tavu laiku un nav kārdinājums to iztērēt citiem tēriņiem. Protams, pats arī vari iemaksāt regulāri savā privātajā pensiju fondā un paralēli krāt apmaksas dokumentus, kā, piemēram, kvītis, čekus un pēc attiecīgā gada beigām iesniegt VID ienākumu deklarāciju, kurā atspoguļosi gada laikā pensiju fondā iemaksātās summas.

Ir svarīgi sekot līdzi privātā pensijas fonda pārvaldītāja darbībām, un būt drošam, ka viss ir kārtībā, izpētot visu sniegto informāciju no pensijas fonda pārvaldītāja, kurš apliecina, kur aiziet jūsu naudas līdzekļi. Ja rodas kādas neskaidrības ar sniegtā pakalpojuma kvalitāti un neizdodas rast risinājumu, tad brīvi varat mainīt sava pensijas kapitāla pārvaldītāju, kura reputācija ir laba, un viņu nosacījumi jūs pilnībā apmierina.

  1. pensiju līmenis der tiem, kam nav drošība par savu ienākuma avotu, vai darbs nav patstāvīgs, nākas to patstāvīgi mainīt, vai jūtat, ka darbs kaitē jūsu veselībai un darba gaitas izlemjat beigt, tad privātais pensiju fonds būs risinājums, kurš nodrošinās jums iztikas izdevumus zināmu periodu, atkarībā no uzkrātā kapitāla lieluma.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.